Myofascial Energetic Release

Myofascial Energetic Release (MER) czyli Mięśniowo-powięziowe uwalnianie energetyczne polega na stopniowym, głębokim rozluźnianiu powięzi w całym ciele przy użyciu palców, dłoni, łokci i kolan, łącząc elementy masażu, rozciągania z pogłębionym oddechem i świadomą obserwacją ciała przez klienta. Nauczył mnie jej Satyarthi Deva. 

MER wykonuje się na stole do masażu, sesja trwa około 50 do 75 min. Podczas sesji pracuję z wybranym kawałkiem ciała rozluźniając je i uwalniając z tkanek napięcia i traumy oraz usuwając ból. Prowadzi to nie tylko do zmiany określonych wzorców zachowania w ciele, takich jak sposób poruszania się i czucia siebie, ale także wzrostu poczucia własnej wartości i poczucia bezpieczeństwa. Techniki rozluźniania powięzi pozwalają dotrzeć do utrwalonych w ciele emocji i uwolnić je.

Pod wpływem stresujących bądź traumatycznych wydarzeń powięź potrafi się zacisnąć, co prowadzi do zatrzymania naturalnego przepływu energii w określonych partiach ciała a także skurczenia mięśni, związanych z naturalną reakcją na zagrożenie czyli gotowością do ucieczki, walki lub zastygnięcia. Przedłużający się skurcz mięśniowo-powięziowy może prowadzić do chronicznego bólu. 

Dlatego przed sesją zawsze przeprowadzam z klientem krótką rozmowę, podczas której  dowiaduję się, w jakim jest momencie i co niesie jego ciało. Następnie wykonuję bodyreading w celu ustalenia obszarów pracy. Uwolnienie napięcia z mięśni i powięzi, powoduje wejście w głęboki stan relaksu, dlatego często w trakcie sesji daję czas na obserwację wrażeń z ciała. Po sesji zachęcam do picia wody, ponieważ w trakcie pracy uwalniają się toksyny, które w ten sposób łatwiej usunąć z organizmu.

Podczas sesji zdarza się, że ciało uwalnia zastałe emocje poprzez spontaniczny ruch, płacz, śmiech lub kaszel. Moja praca służy właśnie temu uwolnianiu, siebie i swojego ciała, często po wielu latach od traumatycznych wydarzeń. Jest to głęboka, terapeutyczna praca, poruszająca bardzo wiele obszarów, również mentalnych, i dająca możliwość przywrócenia ciału naturalnej żywotności i swobody. Mięśniowo-powięziowe uwalnianie energetyczne to metoda dzięki której można na nowo odkryć dla siebie wolność i rozwinąć samoświadomość , to także sposób żeby lepiej siebie poznać i odnaleźć radość.

spotkanie 1h  – 280 zł

spotkanie 1,5h mieszane techniki – 380 zł